SAP2000 Baş. Eğitimi Ve SAP2000'de Betonarme Yapı Analizi

SAP2000 Baş. Eğitimi Ve SAP2000'de Betonarme Yapı Analizi
  • Category: Teaching & Academics
  • Store: Udemy
  • Students: 418
  • Rating: 4.8 / 5
  • Duration: 3 Hours
  • Discounted Price: 15$
  • Price: 19.99$
  • Added Date: 3 weeks ago
  • Expired Date: Expired
  • Coupon Link: Get Coupon

Description

MERHABALAR.

-BU EĞİTİM SETİNDE SAP2000 PROGRAMINI TBDY2018 KAPSAMINDA ÖĞRENİP , BETONARME BİR YAPININ ANALİZ VE YORUMLAMASINI YAPABİLECEKSİNİZ. ORTAYA ÇIKACAK OLAN SORUNLARI ÇÖZME BECERİSİ KAZANACAKSINIZ. SAP2000 VE AUTOCAD PROGRAMINI PARALEL BİR SEKİLDE KULLANABİLECEKSİNİZ.TBDY2018 HAKKINDA BLGİ SAHİBİ OLACAKSINIZ. SAP2000'DE ZAMAN TANIMLI DEPREM ANALİZİ YAPABİLECEKSİNİZ.

-SAP2000, HER TÜRLÜ YAPI SİSTEMİNİN TASARIM VE ANALİZİ İÇİN KULLANILAN BİR İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMIDIR. “ STRUCTURAL ANALYSİS PROGRAM” SÖZCÜĞÜNÜN BAŞ HARFLERİNİN BİRLEŞTİRİLMESİYLE OLUŞAN SAP SÖZCÜĞÜ, “YAPISAL ANALİZ PROGRAMI” ANLAMINA GELMEKTEDİR. SAP2000 KULLANARAK İKİ BOYUTLUDAN ÜÇ BOYUTLUYA, BASİT GEOMETRİDEN KOMPLEKS GEOMETRİYE PEK ÇOK YAPI MODELLENEBİLİR, ANALİZİ YAPILABİLİR VE OPTİMİZE EDİLEBİLİR.BİZİM  KURSUMUZDA İSE AYNI  ANALİZ ÜZERİNE DURULACAKTIR.

-KURSUMUZUN İLK DERSİNDE BU KURS BİZE NELER KAZANDİRİCAK SORUSUNUN CEVABİNİ VERDİK. KURSUN İÇERİGİNDEN BAHSETTİK.

-KURSUMUZUN İKİNCİ DERSİ SAP2000 PROGRAMİNİN ARAYÜZÜNÜ TANİMAKLA GEÇİCEKTİR. AYNI ZAMANDA BİZ SAP2000 DE NELER YAPABİLECEGİZ VE SAP2000 NASİL BİR PROGRAMDİR GİBİ KONULARA DEYİNECEĞİZ.

-KURSUMUZUN ÜÇÜNCÜ DERSİNDE AUTOCADDEN YAPİMİZİ İNCELEYEREK YAPIMIZIN AKSLARINI PROGRAMA GİRMEYE BAŞLAYACAĞIZ. AKS MENUSUNDEN BAHSEDİP DETAYLİ BİR ŞEKİLDE AKSLARİMİZİ GİRECEGİZ.

-KURSUMUZUN DÖRDÜNCÜ DERSİ AUTOCAD DOSYASİNDAKİ PROJEMİZİ SAP2000 PROGRAMİNA AKTARMAKLA İLGİLİNOLUCAK. AKSLARİ VE MALZEMELERİ PROGRAMA DAHA KOLAYBİR ŞEKİLDE GEÇİRMEK ADINA GÜZEL BİR UYGULAMA OLUCAK. DAHA PRATİK VE ZAMANDAN TASARRUF EDEREK PROJEMİZİ YAPMANİN BİR YOLUNU ÖĞRENECEĞİZ.

-KURSUMUZUN BEŞİNCİ DERSİ MALZEMELERİMİZİ VE KESİTLERİMİZİ SAP2000 PROGRAMİNA TANİMLAMAKLA ALAKALI BİR DER OLUCAKTIR.

-KURSUMUZUN ALTINCI DERSİ TANİMLANAN FRAME VE SHELL ELEMANLARİN SAP2000 PROGRAMİNA GİRİLMESİYLE ALAKALI BİR DERS OLUCAKTIR.

-KURSUMUZUN YEDİNCİ DERSİ YAPİZA ANALİZ ÖNCESİ YÜKLEMELERİN YAPILMASIYLA ALAKALI BİR DERS OLUCAKTIR.

-KURSUMUZUN SEKİZİNCİ DERSİ KOMPLEKS BİR PROJENİN ANALİZİ VE SONUÇLARIN DEĞERLENDİRMESİYLE ALAKALI BİR DERS OLUCAKTIR.

-KURSUMUZUN DOKUZUNCU DERSİ KOMPLEKS BİR HASTANE PROJESİNİN SAP2000 DE ANALİZİ VE SONUCLARİNİN YORUMLANMASİ İLE ALAKALİ BİR DERS OLUCAKTIR.
SAP2000 programını uygulamalı bir şekilde öğrenin.

Related Courses: